עיצוב חדרי ילדים בעזרת מעצבת פנים

עיצוב הבית באופן כללי ועיצוב חדר הילדים בפרט עוזר לנו לבנות את האווירה שאנו רוצים שתהיה בחדר הילדים, תאפשר לילד בחדר שבו הוא נמצא כל כך הרבה שעות לחוש נעים, בטוח ושמח. עיצוב חדרי ילדים בעזרת מעצבת פנים הפך לשירות מבוקש בשל הרצון לשלב בין האלמנטים השונים שאנו והילד מתחברים אליהם, הצבעים שמתאימים לגיל שבו הילד נמצא בשלב העיצוב, לצד קונספט שיהפוך את החדר לעולם שלם של חלומות, דמיון ומשחקים.

חדר ילדיםתפקידה של מעצבת הפנים בעיצוב חדר הילדים

  1. גודל החדר – התייחסות לגודל החלל והעמדת הרהיטים והפריטים השונים בהתאמה. לחדר תינוקות יש להתאים שידת החתלה נוחה עם מגירות אחסון, מיטת תינוק, פריטי משחק, אולי אוניברסיטה או פינת משחק ושלל גירויים שמסייעים בתהליך ההתפתחות הקוגנטיבי של הילד. עבור חדר לילדים גדולים יותר, מומלץ לשלב ארון בגדים, מיטת מעבר או מיטת, שולחן כתיבה, כסא וכדומה… חשוב לשים לב האם החדר קטן וכך להעמיד את הרהיטים השונים בצורה חכמה בכדי שלא יהיה צפוף יתר על המידה.
  2. בחירת קונספט – היום נהוג לעצב חדרי תינוקות וילדים על פי קונספט מסוים, מה שהופך את החדר למיוחד, מקורי ונעים. אפשר לעצב חדר על פי אינספור סוגים של נושאים כמו למשל חדר פיות, חדר דובים, חדר החלומות, חדר ציפורים, חדר עננים ושמיים או לחלופין לבחור בדמות שהילד או הילדה אוהבים ולעצב את חדר על פי אותה דמות כמו למשל פו הדוב, דורה ושאר חברים.
  3. בחירת צבעים – כדאי לללכת על צבעים שקטים, נקיים בכדי למנוע מצב של בלבול או גירוי יתר של העיניים. כן כדאי לשלב 2-3 צבעים שמצד אחד משתלבים זה עם זה ומצד שני יוצרים אווירה רגועה בחדר.
  4. הכוונה לספקים – תפקידה של המעצבת בין השאר, הוא לסייע לנו בבחירת אנשי מקצוע או ספקים מהם נרכוש את הרהיטים לחדר, הצבעים, התמונות והאביזרים המשלימים לחדר.

טיפים לבחירת מעצבת פנים לעיצוב חדרי ילדים

כמובן שאין כמו הניסיון וכן מומלץ לבחור במישהי שכבר עיצבה חדר או שניים בחייה. ניתן כמובן להיעזר בחברים או בני משפחה שנעזרו בבעלת מקצוע או לחלופין לגשת לרשתות החברתיות. בנוסף, כדאי לעשות סקר שוק, לבחון בין 2-3 או מעצבים מעצבות, להתבונן בעבודות קודמות (לרוב אפשר לעשות זאת באמצעות אתר אינטרנט תדמיתי של אותן מעצבות) ולבחור במישהי שאנו מתחברים לסגנון העיצובי שלה. חשוב גם לבחון את ההכשרה שאותה מעצבת עברה לצד הניסיון שלה ולא פחות חשוב לבצע פגישת היכרות שכן לכימיה טובה ותקשורת הן המפתח והבסיס להצלחה ולעיצוב החדר המושלם.

בחירת מעצבת פנים לעיצוב חדרי ילדים איך לעשות את זה בשלבים?

  • שלב ראשון – סקר שוק -בחירת 2-3 מעצבות שמתאימות לנו מבחינה מקצועית ורעיונית.
  • שלב שני – שיחת טלפון, שיחת היכרות קצרה ובקשה טלפונית להצעת מחיר מסודרת. שליחת רעיונות ודוגמאות.
  • שלב שלישי – פגישת היכרות ובחירת קונספט.
  • שלב רביעי – ניגשים לעבודה, בוחרים רהיטים, צבעים, מוצרים משלימים.

לסיכום, בחירה של מעצבת פנים מקצועית לעיצוב חדר הילדים תסייע לנו בפישוט התהליך ובעיצוב חדר ילדים מהמם.

תפריט