חדרי תינוקות מעוצבים – מה צריך להכיל חדר תינוקות?

מה יותר מרגש מתינוק שעומד להיכנס לביתנו, כל כך הרבה אור ואושר ברגע אחד?. בפוסט הבא בחרנו לעסוק בנושא חדרי תינוקות מעוצבים, מה צריך להכיל חדר תינוקות, על מה חשוב לשים דגש, איך שומרים על תקציב סביר ועוד.

חדרי תינוקות מעוצבים

חדרי תינוקות מעוצבים – דברים שחייבים לקחת בחשבון

העניין החשוב ביותר בכל חלל בבית אבל בעיקר בחדרי תינוקות הוא לבחון את גודל החלל ולמנוע מצב של יותר מדי פריטים ורהיטים. המטרה שלנו היא להשיג חדר רגוע, שקט, נעים וזה חייב לבוא לידי ביטוי הן בחומרים ובצבעים אותם אנו בוחרים והן במרווחים שבין רהיט לרהיט.

  • שידה בחרו בשידה נוחה, כזו שתשמש אתכם לתקופה הראשונה שבה התינוק גדל ומי יודע, אולי גם לילד הבא. חשוב לבחור בשידה בטיחותית המחזיקה בתקנים של מכון התקנים הישראלי, עשויה מחומרים חזקים ועמידים ויחד עם זאת שתהיה פרקטית, כלומר שניתן יהיה לאחסן בה את הציוד והבגדים איתם אנו עושים שימוש יומיומי בין אם זה חיתולים, מברשת לשיער, אוברולים, משחת החתלה, גרביים ועוד.

אולי יעניין אותך גם: שידות החתלה 

  • צבעים מומלץ ללכת על 2 גוונים המשתלבים זה עם זה בהרמוניה. זה יכול להיות צהוב בננה עם שמנת, שמנת עם חום עץ, ורוד בייבי עם אפור, תכלת עם לבן, פיסטוק עם צבע אורן או כל שילוב אחר שמוצא חן בעיניכם ומשדר מצד אחד רוגע ושלווה ומצד שני יתאים לכל שאר האביזרים בין אם זה המצעים, הבובות, השטיח כי בכל זאת בתהליך של עיצוב חדרי תינוקות אנחנו מנסים ליצור משהו מפנק, נעים וחמוד.

  • מיטה כמובן שאפשר להתחיל מעריסה לחודשים הראשונים ואז לעבור למיטה עם סורגים שימנעו נפילה של התינוק ואפשר גם ישר להתחיל ממיטה מרופדת היטב מכל הצדדים, זה כבר שיקול שלכם. כן חשוב לשים לב שיש מספיק ספייס וכי אנו בוחרים את המיטה בהתאם לגודל החלל. חשבו איפה הכי הייתם רוצים למקמה, העדיפות היא בסמוך לחלון, הרחק מהמזגן וכמה שפחות קרוב לדלת.

  • חדרי תינוקות מעוצבים ואביזרים נלווים להורים רבים יש נטייה לבחור את כל מה שנראה להם מתוק בחנות אבל שוב, אנחנו לא רוצים ליצור עומס ולכן חשוב להתחיל מכמה פריטים בודדים בין אם זו שמיכה שיש לה המון נוכחות, מובייל ושטיח או בין אם תמונה על הקיר וכמה בובות. התחילו במעט פריטים ושלבו אותם בחדר ואז תוכלו לשים לב האם חסר ואפשר להוסיף או האם החדר מעוצב דיו. התינוק גדל כל כך מהר ובמהרה כל פריט ייראה לכם כמיותר ותרצו להשאיר רק את הבסיס של הבסיס.

דגשים בעיצוב חדרי תינוקות

  1. אם התקציב שלכם מוגבל, התחילו רק בדברים הכי חשובים, תמיד תוכלו לשדרג את החדר בשלב מאוחר יותר.

  2. וודאו שיש התאמה בין גודל החלל לגודל הרהיטים ולמיקום שלהם.

  3. הקפידו על מרווחים גדולים, אתם רוצים חדר מרווח שבמקודם או במאוחר ניתן יהיה לשחק על הרצפה בכייף, לנוע בחופשיות מבלי להרגיש צפיפות.

אם עניין אתכם לקרוא על חדרי תינוקות מעוצבים, אולי גם יעניין אתכם: חדרי נוער, חדרי ילדים מעוצבים.

תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות