כולנו משקיעים זמן, אנרגיה, כסף ומחשבה בתכנון החללים השונים בביתנו במטרה ליצור את האווירה המדויקת, הרמוניה בין חלל לחלל והתאמה לסגנון העיצובי אותו בחרנו.

בחדרי ילדים ונוער תהליך התכנון והעיצוב מעט יותר מורכב שכן מצד אחד יש לא מעט פריטים ורהיטים שאמורים להילקח בחשבון ומצד שני חייבת להתקיים מחשבה עם דגש על רמת תאורה, צבע וחומרי גלם שמשפיעים על המון דברים כמו רמת הריכוז, האווירה שנוצרת, החיבור של הילד לחדר ועוד. המאמר הבא יעסוק בחדרי נוער ויסביר איך לעצב אותם נכון.

חומרי גלם איכותיים

מהרגע שהחלטנו לשנות את החדר מחדר של ילד או ילדה לחדר של נער או נערה חייבים לבחור בחומרי גלם איכותיים. הדבר בא לידי ביטוי במיטה, דרך ארון הבגדים, שולחן הכתיבה והספרייה, הכסא והפריטים המשלימים. הסיבה הראשונה שעלינו לבחור ברהיטים ופריטים העשויים מחומרי גלם איכותיים היא בשל העובדה שרמת האיכות בהכרח משפיעה על רמת הבטיחות ועל התקנים של המוצרים השונים והסיבה השנייה היא משום שמדובר בחדר בו הנער והנערה הולכים לבלות כמה שנים ארוכות ולכן במקום שנחליף אחת לשנה או שנתיים מיטה או שולחן, כדאי מראש להשקיע במוצרים איכותיים.

צבעים המשתלבים זה עם זה בהרמוניה

כאמור, הצבעים אותם אנו בוחרים משפיעים על שני גורמים מרכזיים: האווירה שנוצרת בחדר (רוגע, שלווה, פינוק או שובבות) לצד התחושות שהנער או הנערה מרגישים. בנוסף, לצבעים אותם אנו בוחרים יש השפעה ניכרת על רמת הריכוז ועל יכולות הלמידה של הילד בחדר, זה מוכח במחקרים. בחרו בין 2-3 גוונים המשתלבים זה עם זה, אפשר ללכת על אותה קשת צבעים ושתפו את ילדכם או ילדתכם בבחירה, זה יתרום מאוד לתחושת השייכות שלהם בחדר.

ההמלצה שלנו היא לבחור ברהיטים עם צבעים קלאסיים שתמיד יתאימו לכל שלב בתהליך ההתבגרות כמו צבע עץ, שמנת, לבן או אפור ואת הצבעים החזקים להבליט דווקא בפריטים המשלימים כמו השטיח, המצעים, השעון, תמונה על הקיר ובצבעי הקירות. אפשר גם לעשות משחק של מרקמים וצורות, שוב בהתאם לאלמנטים אליהם הנער או הנערה מתחברים.

התאימו את גודל החלל והשקיעו מחשבה במיקום הרהיטים

מאוד חשוב להקפיד שמצד אחד לא נתכנן חלל שהוא ריק מדי ומצד שני נמנע מלהעמיס יותר מדי פריטים, תחושת ניקיון חייבת להתלוות לחלל. לכן, חשבו מהי הדרך הכי נכונה לסדר את החדר. איפה הכי נוח יהיה למקם את הארון מבלי שיפריע לכניסה, נסו למקם את המיטה באזור עם הרבה ספייס שיאפשר הירדמות רגועה ואת שולחן הכתיבה כמה שיותר קרוב לחלון בכדי שייכנס אור מבחוץ בזמני למידה.

בנוסף, השקיעו בפריטים המשלימים בין אם זה שטיח, כריות, בובות, ציורי קיר או כל דבר אחר שישלים את האווירה בחדר.

שווה גם לבדוק את:

תפריט