חדרי שינה לילדים

חדרי ילדים – עיצוב חכם

אחרי בית הספר, חדר השינה הוא המקום בו הילדים נמצאים רוב הזמן כשהם בבית, ולכן צריך לעצב אותם היטב, לפי טעמם האישי של הילדים.

בבית הספר נמצאים הילדים בערך 8 שעות ביום, ולאחר מכן, בבית, הם מבלים את רוב זמנם בחדר שלהם, מכינים שיעורי בית, מארחים חברים וישנים. היות והחדרים שלהם משמשים אותם שעות רבות במהלך היום, הם צריכים חדרי ילדים שיהיו מעוצבים היטב, לפי הטעם האישי שלהם.

עיצוב של חדרי ילדים צריך להיעשות בטוב טעם, תוך שימוש בצבעים לא שגרתיים או נושאים מיוחדים שאהובים על הילדים, ותוך כדי ששומרים על מידה מסוימת של סדר ורוך. יש להתייחס לקריטריונים הבאים:

נושא- כדי להפוך את משימת העיצוב של החדרים לפשוטה יותר, כדאי להתחיל בבחירת נושא כלשהו, למשל העונה האהובה על הילדים, ענפי ספורט, אנימציה וקריקטורות, וכדומה.

צבעים, דוגמאות ומרקמים- אחרי שבוחרים את הנושא, אפשר לבחור את הצבעים, המרקמים והדוגמאות שימשו לעיצוב. לצורך הדוגמא, אם רוצים חדרי ילדים בעיצוב שקשור לכדורגל, אפשר לבחור את צבעי המדים של הקבוצה האהובה על הילדים, ואולי גם להוסיף שטיח ירוק מקיר לקיר שידמה דשא.

איכות החומרים- כל חומר שבו אתם משתמשים, אם זה צבע לקירות או חומר ציפוי מיוחד לרהיטים, אתם צריכים את הטוב ביותר. אם הילדים שלכם נוטים ללכלך, אתם צריכים את החומרים שיאפשרו לכם ניקוי פשוט ומהיר בלי לפגוע בתוצאות. לדוגמא, ציפוי מגן איכותי לרהיטים יאפשר לכם לנקות מהם סימני דיו בלי לפגוע ברהיט.

בעיצוב של החדרים, נסו לחשוב מחוץ לקופסא, ותנו לילדים לעזור לכם בכך שהם ישתפו אתכם בדעה האישית שלהם. במקביל, דעו מתי להציב גבולות לגבי דרישות מופרכות שאין באפשרותכם לממש, אם בגלל תקציב מוגבל או בגלל סיבה אחרת.

ולסיכום, אם אתם כבר מעצבים מחדש את החדרים, כדאי לנצל את ההזדמנות לסדר את החדר, ולזרוק או למסור דברים שכבר לא צריך או שאין אפשרות לחדש אותם. רצוי גם לבחון את הצרכים של הילדים, שאולי השתנו מאז הפעם האחרונה שעיצבתם את החדר. אולי כדאי לקנות מיטות חדשות, גדולות יותר, או ספריה משוכללת יותר.

,
הפוסט הקודם
חדרי ילדים ונוער – מילדות לבגרות
הפוסט הבא
חדר ילדים – עיצוב מותאם לילד

תפריט
שינוי גודל גופנים
ניגודיות