מיטות ילדים

איך בוחרים מיטות ילדים

קניית מיטות ילדים נעשית לפחות פעמיים במהלך הילדות, עד שהם גדלים להיות בני נוער שזקוקים למיטות מיוחדות משל עצמם. בעבר, חדרי הילדים היו מקושטים בכל סממני הילדות האהובים עליהם והמיטות נשארו סולידיות, אולם היום יש לנו עיצובים מרהיבים שהופכים מיטת ילדים לעולם קטן בפני עצמו שמספק להם המון הנאה וסיפוק מהבחירה שלהם. כדי לקנות להם מיטות נכונות יש כמה דגשים שכדאי לשים אליהם לב, כדי לעשות את הבחירה הנכונה לילדים שלכם.

מה לשים לב אליו כשקונים מיטת ילדים?
  • תקציב – בכל הקשור לנושא של מיטות ילדים יש לתקציב משמעות דווקא משום שלהבדיל ממיטת מבוגרים המיטה משמשת אותם רק כמה שנים, עד שיגדלו. יש אמנם מיטות ילדים שיתאימו להם גם כפעוטות וגם כילדים גדולים, אבל ברוב המקרים מחליפים מיטה של ילדים בין גיל הפעוטות לבין גיל הנוער שבאמת זקוק למיטות נוער, ולכן אולי תשקלו להשקיע פחות במיטה של כמה שנים, מלבד הבטיחות והאיכות הנדרשות בכל מקרה. אם אין לכם בעיית תקציב והשמים הם הגבול תוכלו למצוא עיצובים שונים שיתאימו לאורח החיים של הילדים ולהעדפות שלהם.
  • שטח החדר ומספר הילדים – אם החדר מאכלס כמה ילדים בוודאי תרצו מיטות שמשאירות להם גם מקום לשחק ולהכין שיעורים ולכן תצטרכו להכניס ריהוט נוסף או להשאיר שטח פנוי. גודל המיטה נגזר מכך ולכן סביר להניח שתצטרכו גם להתפשר על חלק מהדגמים. הניצול המקסימלי של חדר ילדים הוא כאשר המיטה מותאמת גם במידות אישיות לפי הזמנה, מה שמאפשר לכם חיסכון במקום מיותר.
  • פתרונות לינה לא שגרתיים – אחד הפתרונות המוכרים לחדרים קטנים הוא מיטת קומתיים שהוכנסה לשימוש נרחב בעיקר במשפחות דתיות, אבל היום הן גם מעוצבות בצורות מעניינות ולפי נושא גם למשפחות “רגילות”. פתרון נוסף הוא מיטה מתקפלת או מיטה שמתחלקת לשניים ונסגרת בכל בוקר מחדש. זה תלוי כמובן בהרגלי החיים והסידור שלכם ושל הילדים, ועד כמה אתם מעדיפים להתעסק בכל הסידור הזה כל ערב וכל בוקר. מצד שני, לפעמים באמת אין ברירה ויש למצוא פתרון לא שגרתי לבעיית המקום כדי שלכולם תהיה מיטה משלהם. מיטות ילדים כוללות נגררים בין 3-4 למיטה, או מיטת קומתיים טובה שמשמשת אתכם גם לגילים מאוחרים יותר.
  • איכות חומרים – מיטת ילדים לא יכולה להיות מיטה רעועה שמתפרקת או מיטה שעשויה מחומרים לא בטוחים לשימוש או בעיצוב לא בטיחותי. זהו הבסיס של כל רהיט לילדים ולכן כאן אין פשרות. פה יש למצוא יצרן שמציע לכם מיטה איכותית שעומדת בתקציב שלכם ועונה לשאר הדרישות. ילדים קופצים על מיטות ילדים ומשחקים עליהן ולא רק ישנים, ולכן כל מפרט לא בטוח ושימוש בחומרים מסוכנים עלול להסתיים באסון, חלילה. הסתכלו על הדגם והייצור והעריכו עד כמה היא בטוחה לילדים שלכם על פי היכרותכם אתם. העץ משובח והחומרים מוכיחים את עצמם לאורך זמן.
  • עיצוב – מלבד מידות לפי הזמנה, חשיבות הצבעים קריטית כי ילדים מייחסים לזה חשיבות. יותר מ-60 צבעים עומדים לבחירתכם כדי לשמח את הילדים. מיטות ילדים מחליפים לפחות פעם או פעמיים בחיים, לכן אתם תרצו אולי לנצל את שנות הילדות ככל האפשר כדי לעצב לילדים חדר מתוק ומקסים ככל האפשר. גם לילד עצמו יש כמובן טעם משלו, ולכן אם אתם רוצים להתייעץ אתו הראו לו כמה דגמים מעניינים שיכולים להלהיב אותו. מיטה שמעוצבת בצורה רכב או בצורה בית עם כל המתקנים, מיטה שמעוצבת כמו חללית או כל דבר אחר שילדים אוהבים לישון בתוכו ולהתלהב ממנו יכולה להיות דבר נפלא לילדים, ולכם כמובן, אם היא מתאימה לתקציב שלכם ויש לה מספיק מקום בחדר.
  • שיתוף הילדים בהחלטה בעירבון מוגבל – זה נחמד לשתף ילדים בהליך הבחירה של המיטה שלהם, עם זאת, קחו בחשבון שילדים נוטים לפעמים להתלהב מדברים מסוימים ואחר כך לאבד עניין בהם בתוך זמן קצר. לכן המיטה היקרה מאוד תהיה כבר לא רלוונטית להם או אפילו מרתיעה. אתם מכירים את הילדים שלכם מספיק טוב כדי לדעת עד כמה לשתף אותם בהחלטה על בחירת העיצוב ולהתחשב בבחירה שלהם.
תפריט