עיצוב פינות עבודה

עיצוב פינת עבודה:
כאשר באים לעצב פינת עבודה, חשוב לתכנן. מקום נוח, בו ניתן להתרכז, עם התאמה מקסמאלית, נוחות ועוד. זה לא סתם לקנות כיסא ושולחן, זה הרבה מעבר לכך.
אם אתם רוצים לייצר לילד סביבת עבודה נעימה קבלו כאן כמה טיפים:
מיקום ומקום
יש מקומות “נכונים” ובעלי אנרגיות חיוביות ויש כאלה שלא יתאימו לפינת לימוד ועבודה. החליטו ושקלו היטב היכן למקם פינה כזאת. האם בחדרו של הילד? האם כנישה מסוימת בסלון או בחלל הציבורי של הדירה? בכל מקרה, יש לבחור סביבה כזאת בה יהיה שקט מרבי, רחוק מהטלוויזיה ומקומות הומים בבית. לא במסדרון או בחלל חשוך ולא בצמוד לדלת.
גודל
דרושה התאמה מרבית בין גודל השולחן לצרכים (לימודים, פינת מחשב בלבד וכד’) וכן התאמה לגופו, וגובהו של הילד. הפתרון האידיאלי יהיה רכישת שולחן כזה הניתן לשינוי והתאמת גבהים ממגוון הרחב של פינות עבודה של חברתנו.
פינת עבודה עשויה לעיתים לשמש ליותר מאדם אחד. במקרה זה תכננו רכישה של שולחן ארוך מהסטנדרטי. קחו בחשבון לפחות מטר לכל ילד כמשטח עבודה מינימאלי. זאת ועוד, במידה ואתם מתכננים למקם גם מחשב על אותו שולחן, קחו בחשבון עוד לפחות חצי מטר.
פתרונות אחסון
יחד עם שולחן העבודה מומלץ לרכוש גם כוורת לחדר ילדים או עגלת מגירות ניידת. עזרו לילדכם ורשמו על כל כוורת מה היא מכילה (דפי טיוטה, ציוד משרדי וכו’) וכך כל העסק ייראה פשוט וכייפי.
נגישות
לא מספיק שולחן עבודה וכיסא, דרוש גם תכנון כללי נכון. ספרים ומחברות שנמצאים בשימוש שוטף – מומלץ לאפשר גישה נוחה אליהם ולמקמם בהישג יד הדגש הוא לחשוב פונקציונאלית. תכנון סביבת עבודה יעילה חוסך יצירת בלגן.
תכנון פינת עבודה – השורה התחתונה
החליטו על מיקום פינת עבודה במקום שקט.
השקיעו בתכנון: גודל שולחן נדרש בהתאם לצרכים, מדפים, נגישות ופתרונות אחסון.
תנו מחשבה גם לצד העיצובי – צבע הקיר, תמונות בפינת העבודה וכד’. אלה משרים אווירה ותורמים לחשיבה יצירתית.
שני צעדים קדימה – חבל להשקיע בשולחן עבודה ילדותי מדי. קחו בחשבון שילדיכם גדלים מהר. העדיפו לקנות פינת עבודה איכותית וכזו הגדלה עם הילד.
, , ,

תפריט