ארונות בגדים

איך בוחרים ארונות בגדים ומה חשוב לדעת?

בעידן השפע אנחנו זקוקים למקום אחסון רב ובעיקר לארונות בגדים, שמשמשים אותנו לא רק לצורך זה. ידוע כבר שנים שארונות בגדים הם המקום הכי נכון לאחסן לא רק בגדים אלא גם חפצים אחרים, ולכן הבחירה הנכונה בארונות בגדים היא עניין חשוב שיש להקדיש לו תשומת לב. כדי לבחור נכון שימו לב לכמה נקודות עקרוניות שכדאי לקחת בחשבון לפני רכישת ארון בגדים.

מה לבדוק כשקונים ארונות בגדים?

  • מהו שטח הדירה – לא חייבים להכניס ארון לכל חדר אם השטח שלו אינו מאפשר זאת. מה שיש לעשות הוא למדוד את השטח של כל חדר, לראות כמה שטח תופסים רהיטים חיוניים אחרים כמו המיטה, שולחן כתיבה או שולחן לילה וכיסא, ואז לבדוק לאן כדאי להכניס ארונות בגדים שיתאימו גם לצורך שלכם וגם לאורח החיים. אם יש חדר שאי אפשר להכניס לתוכו ארון המשיכו לקרוא על הפתרון המוצע בסעיף הבא.
  • בחינת הצרכים שלכם – האם אתם זקוקים למקום רק לבגדים או לחפצים נוספים? איזה סוג של בגדים אתם מחזיקים, כאלה שיש לתלות על קולבים או לקפל על מדף? אתם בוודאי מכירים את המלתחה שלכם ולכן יודעים איזה חלק חשוב לכם יותר. זה הזמן לבחור או לתכנן ארון שמכיל בדיוק מה שנחוץ לכם באמת – שטח מדף, מגירות, מתלים לקולבים, מתקנים שונים כמו מתלים מיוחדים לעניבות ולחליפות ועוד. ארון בהזמנה אישית יכול להיות אידיאלי אם לא מצאתם ארון כזה מוכן.
  • איכות חומרים – ארון בגדים חייב להיות בטיחותי ואיכותי, כלומר מחומרים טובים, יציב, עמיד, חזק, בנוי היטב ולא מתנדנד או רעוע. זה גם כדי שיחזיק מעמד במשקל הבגדים וגם כדי לא לקרוס עליכם.
  • נגישות למדפים – ארון בגדים חייב להיות מחולק פנימית ובנוי כך שהוא גם יאחסן את כל הפריטים שלכם נכון אבל גם תהיה לכם נגישות לכל אחד מהם בקלות. אם אתם נמוכים אל תקנו ארון שמגיע עד התקרה אם אינכם יכולים לטפס על סולם כדי להוציא משם חפצים מאוחסנים, לדוגמה.
  • שקלו פתרונות אחסון לא שגרתיים – בחדרים קטנים יכול להיות שלא תוכלו להכניס ארון גדול בעל כמה דלתות שיכיל את כל הבגדים שלכם. זה הזמן לערוך סדר עדיפויות חדש ולמצוא כמה פתרונות לא קונבנציונליים, כמו להתקין ארון בגדים ענק בחדר שירות או מחסן, או בנישה במסדרון, ובארון זה לאחסן את רוב הבגדים והמצעים. בחדר עצמו התקינו רק ארון קטן של דלת אחת או שתיים, שיאחסן בגדים לפי עונות השנה. את הבגדים תחליפו מדי עונה ובהזדמנות זו תוכלו להעריך מחדש את הכמויות שלכם ולתרום בגדים שכבר אינכם משתמשים בהם ותופסים מקום.
  • דלתות הזזה חסכוניות במקום – בחדרים קטנים כל סנטימטר קובע בתחושת הנוחות והחופש לנוע בין הרהיטים. לכן, כל פתרון שיחסוך מקום יכול לעזור מאוד. ארונות בגדים שיש להם דלתות הזזה או דלתות מתקפלות הם ארונות אידיאליים לחיסכון במקום. אין צורך במקום רב כדי לפתוח את הדלת לרווחה ולכן גם אפשר להעמיד ליד הארון רהיטים בהתאמה אישית נוספים שחיוניים לכם שם יותר. כמו כן, דלתות אלה הרבה יותר נוחות לתפעול בכלל ומתקלקלות פחות מדלתות על צירים שלפעמים מאבדים את הגמישות.
  • אחסון חפצים נוספים על פני בגדים – כאמור, ארונות בגדים משמשים לאחסון הרבה יותר מאשר בגדים. מאחסנים בהם גם אביזרים שונים כמו תיקים וארנקים, צעיפים וכובעים, וגם ארגזי חפצים אישיים מאוד שרוצים לשמור קרוב ובמקום שנחשב מוגן. זו הסיבה שחלוקה פנימית של ארונות בגדים צריכה להתאים גם לאפשרות הזאת, אם תכננתם להעמיס על המדפים ארגזים או אביזרים מסודרים בערימות.
  • עיצוב – כשמציעים לכם מבחר של יותר מ-60 צבעים כאשר אפילו בארון אחד כל דלת יכולה להיות בצבע אחר, נצלו את זה כדי להרחיב את גבולות הדמיון. לא חייבים להסתפק בעיצוב סטנדרטי, במיוחד אם מדובר בארון לחדרי ילדים.

כדאי גם לבדוק!

תפריט